Plėveliniai šiltnamiai ar polikarbonatiniai

Plėveliniai šiltnamiai ar polikarbonatiniai? Pradėjus ieškoti surenkamo, tvirto šiltnamio daržovių ar vaisių auginimui tenka paklaidžioti ir po informacijos „mišką”. Vos tik sniegas ima tirpti daržininkai, sodininkai jau nekantriai trina rankas, perka sėklas, planuoja darbus, ką kur augins ir t.t. Nemaža dalis daržovių sodinamos šiltnamiuose. Nenuostabu, ten sąlygos kur kas palankesnės augti, megzti bei nokinti vaisius sparčiau, anksčiau sulaukti derliaus. Tiesa, daugelis daržininkų sutiks, kad išsirinkti šiltnamį yra nelengva užduotis, ir visa tai todėl, kad šiandien turime labai plačias pasirinkimo galimybes. Iš dalies tai gerai, bet kita vertus, tenka svarstyti nemažai privalumų bei trūkumų. Bene dažniausiai renkamasi iš dviejų variantų – polikarbonatiniai šiltnamiai ar dengti senuoju būdu – plėvele?

Plėveliniai šiltnamiai ar polikarbonatiniai

polikarbonatiniai šiltnamiai

Šiltnamis su plėvele: kokie privalumai ir trūkumai?

Prie privalumų, žinoma, pirmiausia reikia įvardyti kainą – uždengti šiltnamį plėvele kainuos  tikrai nebrangiai, nors rekomenduotume rinktis ne pačią pigiausią, o storesnę. Tiesa, jei palygintume ilgalaikėje perspektyvoje, turint omenyje, kad plėvelė tarnauja vos kelerius metus, tai plėvele dengtas šiltnamis, palyginti su polikarbonatiniu, vargu, ar būtų pigiau.

Jei šiltnamis nedidelis, apdengti jį plėvele nėra sudėtinga ir neužtrunka daug laiko.

Prie trūkumų tikslinga paminėti trumpą plėvelės eksploatavimo laiką – 1–2 sezonai. Taip pat ir susidarantį kondensatą. Pastarasis patenka ant augalų, o daugeliui jų tai nėra naudinga, juo labiau, jei vyrauja ir taip drėgnesni orai, vėsesnės naktys – didėja įvairių augalų ligų rizika.

Jei visgi norite dengti plėvele, verta rinktis sustiprintą, pavyzdžiui, armuotą plėvelę.

Naudinga pasidomėti:

Polikarbonatiniai šiltnamiai: kokie privalumai ir trūkumai?

Ši danga daržininkų simpatijas užkariavo labai sparčiai, o Buksvarus.lt polikarbonatiniai šiltnamiai „dygo“ dažname sklype, keitė senuosius plėvele dengtus ar stiklinius. Iš tiesų tai polikarbonatinė danga pasižymi puikiu šilumos išlaikymu, ji yra ilgaamžė, patvari. Ji atspari tokiam mechaniniam poveikiui kaip pradūrimas.

Palyginti su plėvele, tai polikarbonatinė šiltnamio danga kainuos daugiau. Tačiau šiame kontekste riekia pasverti, ar geriau iškart investuoti daugiau ir vėliau daug sezonų neišlaidauti, ar pirkti naują plėvelę kasmet ar kas antrus metus, taip pamažu viršijant polikarbonato šiltnamio bendrą kainą. Todėl šiltnamiai pigiau atsieis tie, į kuriuos teks investuoti mažiau.

Kaip trūkumą galime įvardyti ir tai, jog ši danga praleidžia vos kiek mažiau šviesos nei plėvelė.

Svarbu paminėti, kad polikarbonato šiltnamiai yra surenkami sklype tik kartą. Jų kaip su plėvele nereikia išardyti sezonui pasibaigus ir vėl surinkti jam artėjant. Surenkami šiltnamiai yra tvirti, o polikarbonato danga yra atspari visoms orų permainoms bei krituliams. Todėl lyginant su plėvele dengtais, polikarbonatiniai yra ne tik surenkami vos kartą, bet ir ženkliai tvirtesni. Jų priežiūra yra minimali.

Rusiski siltnamiai, baltarusiški ar gaminami Lietuvoje turi vieną paskirtį, sukurti tinkamą klimatą auginant daržoves bei vaisius. Todėl renkantis pavadinimas neturi daug reikšmės nei konstrukcijos tvirtumas bei pati polikarbonatinė danga.

Taigi rinkdamiesi įvertinkite, kas Jums yra prioritetas. Jei šiuo metu norite investuoti mažiau, tuomet rinkitės dengtą plėvele, bet būtinai pasverkite ir tai, jog leisti pinigus plėvelei greičiausiai teks ir kitąmet, dar kitąmet ir t.t. Jei vertinate ilgaamžiškumą, geresnes sąlygas augalams, patvarumą, tuomet polikarbonatinis šiltnamis bus vienas geriausių pirkinių Jūsų kieme. Sunku patikėti, paklauskite savo kaimynų sodininkų 🙂

Polikarbonatiniai šiltnamiai