Geriausias derlius šiltnamyje su polikarbonato danga

Geriausias derlius šiltnamyje. Visi, kas yra mėginę sodininkauti ar daržininkauti, žino, kaip smagu sulaukti pirmojo derliaus. Ir jo sulaukti norisi kuo gausesnio ir kuo anksčiau. Vis dėlto tai padaryti nėra lengva, nes gyvename tokioje klimato juostoje, kur oro sąlygos nuolat keičiasi ir nėra pačios palankiausios. Puikia išeitimi yra polikarbonatiniai šiltnamiai, kurie padeda neutralizuoti sezonų kaitos lemiamus temperatūrinius svyravimus ir užtikrinti puikias sąlygas augalams. Taigi, jei norite didžiuotis savo užaugintomis daržovėmis, kviečiame daugiau sužinoti apie šią daržo inovaciją.

Geriausias derlius šiltnamyje

Geriausias derlius šiltnamyje

Polikarbonatiniai šiltnamiai – praktiškas sprendimas

Daugelį daržovių augintojų polikarbonatiniai šiltnamiai sužavėjo paprastu įrengimu. Polikarbonatas yra lengvas ir atsparus aplinkos veiksniams, todėl tokiems šiltnamiams nereikia sudėtingo tvirto pagrindo. Svarbiausia pasirinkti tinkamą vietą sode ir gerai išlyginti pagrindą ir gausų derlių polikarbonatinis šiltnamis garantuos.

Naudinga pasidomėti:

Antra vertus, šie šiltnamiai ir kainuoja pigiau nei kiti sprendimai. Stiklinio šiltnamio statyba yra sudėtingesnė, be to, nepigus ir pats stiklas. O plėvelės šiltnamis, atrodo, kainuoja nedaug, tačiau jis labai trumpalaikis, elementai greitai paveikiami oro sąlygų, juos tenka dažnai keisti. Palyginti pagal tarnavimo laiką (polikarbonatiniai šiltnamiai gali būti naudojami dešimtmetį ir ilgiau be jokios papildomos priežiūros), nėra ekonomiškesnio sprendimo.

Polikarbonatinių šiltnamių privalumai

Tvirti šiltnamiai iš polikarbonato puikiai tinka naudoti lietuviškomis oro sąlygomis. Juos surinkti galima greitai ir lengvai, o naudojant nereikia jokių papildomų investicijų. Tiesa, šiltnamiuose galima iškirsti papildomus langus ar orlaides, jei auginate itin lepius augalus ir jiems to reikia. Šie šiltnamiai gaminami Lietuvoje, tačiau jiems nenusileidžia ir baltarusiški šiltnamiai, kurie pasižymi tomis pačiomis savybėmis.

Tiesa, kai kurie vartotojai kraipo antakiais dėl polikarbonatinio šiltnamio kainos, tačiau pasiskaičiavę kiek jiems tektų išleisti pasistačius plėvele dengtą, veide iškart atsiranda geresnė nuotaika.

Geriausias derlius šiltnamyje – ilgai išlaikoma šiluma

Polikarbonatiniai šiltnamiai ypatingai gerai izoliuoja šilumą. Ne visiškai skaidrus polikarbonatas gerai praleidžia saulės šviesą, tačiau neleidžia augalų lapams nudegti. Jis taip pat veikia ir kaip UV filtras, todėl nereikės rūpintis, kad augalai neperkaistų. Ši medžiaga taip pat greičiau įšyla ir lėčiau atvėsta, tad jei palygintume su plėvelės ar stiklo šiltnamiu, polikarbonatiniame jau ankstyvą rytą bus šilčiau, o vakare šiluma ilgiau išsilaikys. Augalams ir jūsų derliui šios savybės labai naudingos, nes tolygesnė temperatūra skatina augalus vešėti ir duoti didesnį derlių.

Uogoms, pomidorams, agurkams, ridikėliams, salotoms ir žalumynams – geriausi polikarbonatiniai šiltnamiai, tinka visiems augalams. Tačiau rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į šiltnamio formą, nes ji lemia aukštį. Pavyzdžiui, agurkams rekomenduojamas aukštesnis šlaitinis šiltnamis, o arkinis puikiai tiks žemesniems augalams. Išsirinkite tinkamiausią šiltnamį ir mėgaukitės savo derliumi.

Šiltnamiai