Polikarbonatiniai šiltnamiai – kas tai

Polikarbonatiniai šiltnamiai. Šiltnamiai dažnai sutinkami soduose, ūkiuose ar sodybose. Šie statiniai ypač gelbėja tuos, kurie siekia ekologiško gyvenimo būdo – jie leidžia džiaugtis naminiu derliumi ir mėgautis pačių užaugintais pomidorais, cukinijomis ar kitomis daržovėmis bei uogomis ir vaisiais. Tobulėjant technologijoms, auga ir sodo prekių rinka, kurią pamažu užvaldo polikarbono šiltnamiai. Apžvelkime, kokiomis savybėmis ir privalumais pasižymi ši naujovė.

Polikarbonatiniai šiltnamiai

polikarbonatiniai šiltnamiai

Kas yra polikarbonatiniai šiltnamiai?

Polikarbonatiniai šiltnamiai – tai nauja šiltnamių rūšis, dengiama polikarbonato medžiaga. Polikarbonatas yra skaidraus plastiko tipas, pasižymintis dideliu atsparumu ir patvarumu. Kitaip, nei anksčiau įprastai naudoti šiltnamiai iš stiklo ar polietileno plėvelės, polikarbono šiltnamiai yra lankstesni, lengvesni ir pasižymi puikia šilumos izoliacija, tad sukuria optimaliausias sąlygas augalų vešėjimui. Vienu šios medžiagos lakštu galima uždengti ir sienas, ir stogą, tad yra užtikrinamas tolygus šilumos pasiskirstymas. Šiuo metu rinkoje tai yra labiausiai rekomenduotinas pasirinkimas, trokštantiems gausiai ir kokybiškai užsiauginti savą derlių.

Naudinga pasidomėti:

Polikarbonatiniai šiltnamiai, priklausomai nuo dydžio ir gamintojo, gali atsieiti nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų. Tai yra puiki investicija: polikarbono šiltnamiai gali stabiliai stovėti net kelis dešimtmečius, o tuo tarpu polietileno šiltnamių danga, kad ir pigesnė, turi būti keičiama kas keletą metų. Pigiau kainuos baltarusiški šiltnamiai iš polikarbonato, taip pat rinkoje siūlomi ir rusiski siltnamiai, kurie yra gana populiarūs tarp daržovių augintojų.

Dengti polikarbonatu – tvirti šiltnamiai

Kiekvienas lietuvis džiaugiasi, kad Lietuvoje gali pajausti visus keturis metų laikus. Tačiau auginant daržoves bei vaisius šiltnamyje tenka ieškoti tvirtos konstrukcijos šiltnamių, kurie atlaikytų ne tik stiprias vėtras, bet ir nemažą sniego sluoksnį. Žinoma, Lietuvoje sniego daug iškrenta protarpiais, todėl šiltnamis privalo būti tvirtas, kad susikaupęs sniego sluoksnis ant šiltnamio stogo nesugadintų dangos. Tvirti siltnamiai Buksvarus.lt garantuoja, kad rekomenduojami tvirčiausi šiltnamiai gali atlaikyti 140 kilogramų apkrovas vienam kvadratiniam metrui. Todėl nerimauti ar įsigyti šiltnamiai tvirti ar ne pagrindo nėra.

Polikarbonatiniai šiltnamiai: tipai

Šiais laikais sodo prekių rinkoje polikarbono šiltnamiai darosi vis populiaresni, tad auga ir paklausa, ir pasiūla. Yra siūlomi įvairių dizainų ir konstrukcijų statiniai, tad renkantis rekomenduojama atsižvelgti į savo individualius poreikius. Pirkdami šiltnamį, atsižvelkite, kokius augalus planuojate veisti ir kokių oro sąlygų galite tikėtis. Vijokliniams augalams rekomenduojamas aukštesnis šiltnamis, o uogoms ar pomidorams pakaks ir žemesnio.

Arkiniai polikarbono šiltnamiai yra visiems puikiai pažįstamos, apvalios formos, naudojamos ir plėvele dengtuose šiltnamiuose.  Jie pasižymi tvirtumu: dėl savo aptakumo, šio tipo statiniai atlaiko įvairiausias oro sąlygas.

Šlaitiniai polikarbono šiltnamiai – namo formos statiniai; šis dizaino tipas dažniausiai matomas stikliniuose šiltnamiuose. Tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie trokšta auginti vijoklinius augalus, pavyzdžiui, žirnius ar vynuoges, kadangi šio tipo polikarbono šiltnamiai turi daug erdvės vertikaliam vešėjimui.

Norintiems suteikti augalams erdvės stiebtis, rekomenduojami ir lašo formos polikarbonatiniai šiltnamiai. Šie yra unikalaus, netradicinio dizaino, tad suteiks jūsų sodui ne tik gardų derlių, bet ir estetikos elementų.